Zrobiłeś przelew na złe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze

Zrobiłeś przelew na nieprawidłowe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze

Prasóweczki

Zrobiłeś przelew na złe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze – Czy można cofnąć przelew internetowy na złe konto? Tak, zaś zatem nie dobry środek jak odzyskać nasze pieniądze. Przelew możemy zrezygnować z poziomu bankowości online albo w placówce banku. Pamiętaj, że odbiorca błędnego przelewu ma formalny obowiązek zwrotu pieniędzy do nadawcy w okresie 30 dni. Gdyby tego nie zrobi, podlega odpowiedzialności karnej.

 

Zrobiłeś przelew na złe konto? Sprawdź, jak odzyskać pieniądze

 

Przelew na złe konto – co możesz spowodować ty, a co bank?
Nawet jeśli tak rozumiemy jak wykonać przelew przez internet, jest możliwość pomyłki. Najczęściej pytanie “jak cofnąć przelew” zadajemy sobie, gdy wykonamy przelew na zbyt wielką kwotę lub przelew na zły numer konta. Nazwa kliencie w przelewie stanowi dla banku małe znaczenie. Najistotniejszy jest zwykle numer konta, i wszystka osoba posiadająca konto bankowe wie, że numer identyfikacyjny każdego rachunku kieruje się z aż 26 cyfr.

Recepta na ostatnie, jak odzyskać pieniądze z przelewu chce od rodzaju popełnionej pomyłki. Najprostsze to:

Przelew na niebędące lub nieaktywne konto – w obecnym przypadku wniosek o zwrot przelewu nie będzie konieczny. Błędy we wpisywaniu numeru rachunku są natychmiast wykrywane przez bank i jest automatyczne cofnięcie przelewu z powrotem na konto nadawcy. Zwrot przelewu dotrze na lokalne konto przy następnej sesji ELIXIR, lub w sezonie od 1 do 4 dni. Reklamacja do banku jest potrzebna bardzo rzadko.
Błędny przelew bankowy między własnymi rachunkami – osoby posiadające dobrze niż samo konto bankowe w danym banku często przesyłają materiały z rachunku na rachunek. Jak szybko przypuszczać pomyłki się zdarzają i przynosi się, że klienci zasilają np. konto walutowe zamiast oszczędnościowego. Przelewy wewnętrzne są księgowane natychmiast zatem nie można ich usunąć. W obecnym przypadku reklamacje są niechętnie przyjmowane.
Przelew do niewłaściwej osoby – jeśli wykonamy przelew na zły numer konta musimy zgłosić zatem do banku, który w przeciągu 3 dni skontaktuje się z bankiem odbiorcy przelewu, a tenże teraz z samym zainteresowanym.
Zrobiłem przelew na niewłaściwe konto. Jak odzyskać pieniądze od klienci?
Czy da się cofnąć przelew do niewłaściwej osoby? Jeśli pieniądze zostały już zaksięgowane na koncie odbiorcy, wycofanie przelewu nie jest średnie i odpowiednia będzie reklamacja do banku. Występuje ją właściciel rachunku, zaś w sukcesie konta wspólnego drink z właścicieli. Co ważne – bank może, ale nigdy nie musi nam pomóc.

Po złożeniu przez nas wniosku, bank może przesłać do niewłaściwego odbiorcy przelewu zaproszenie do ceny, i raczej zwrotu, otrzymanych środków wraz z numerem rachunku na który musi wpłacić pieniądze. Na ostatnim winę banku się kończy. Zwrot przelewu powinien trafić na profesjonalny rachunek techniczny, a stamtąd pieniądze zostaną wręczone na lokalne konto w przeciągu 1 dnia. Odbiorca przelewu pozostaje anonimowy również nie weźmie z tytułu przelewu żadnych kosztów.

Art. 405 KC dotyczący bezpodstawnego wzbogacenia stanowi, że “Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem własnej osoby, obowiązany jest do dania pomocy w przyrodzie, a gdy to nie było dodatkowe, do obrotu jej ceny”. Po przesłaniu przez polski bank zaproszenia do ceny, niewłaściwy odbiorca przelewu powinien zwrócić pieniądze w przeciągu 30 dni. Gdyby tego nie zrobi, będziemy musieli zgłosić rzecz do sądu. Jak sprawdzić właściciela konta bankowego? W formy kiedy odzyskanie pieniędzy wymaga skierowania sprawy na trasę sądową, bank posiada moc ujawnić dane osobowe odbiorcy przelewu.

Czy można anulować przelew również który bank udziela taką usługę?
Wykonałeś przelew na złe konto, ale już zauważyłeś błąd? Masz więcej okazję na rozwiązanie przelewu. Zwykłe przelewy bankowe w krajowej walucie obsługiwane są przez system ELIXIR realizowany przez Polską Izbę Rozliczeniową. ELIXIR gra w oparciu o trzy sesje rozliczeniowe w rozwoju dnia. Wprowadzenie do zespołu jest zamykane Elixir przed pierwszą sesją o godzinie 9:30. Znaczenie są tutaj również godziny sesji wychodzących i wprowadzających w poszczególnych bankach. O ile przelew nie został także wysłany z banku, możesz anulować transakcję. Po zakończeniu sposobu nie można cofnąć przelewu.

Są trzy rodzaje jak anulować przelew. Potrafimy wtedy zrobić:

samodzielnie z poziomu bankowości online – często opcja dostępna wyłącznie dla przelewów z chwilą przyszłą,
przez infolinię banku,
w dużym oddziale banku.
Wycofanie przelewu potrafi się tworzyć z dowolnymi kosztami rzędu 20-120 zł. Nadzieję na rozwiązanie polecenia przelewu przed najbliższą sesją rozliczeniową mamy zdecydowanie w poszczególnych bankach. Poniżej kilka spośród nich.

Dzięki temu już absolutnie nie zrobisz przelewu na złe konto
Znasz już co sprawić gdy przelew poszedł na złe konto, ale jednak lepiej unikać takim sytuacjom. Trudniej o błędny przelew bankowy, jeśli oddane do przelewu sprawdzimy kilkukrotnie. Co dodatkowo możemy zrobić? Przede każdym:

z pomocą wpisywać numer rachunku odbiorcy,
zdecydować się na miejsce odbiorcy zdefiniowanego,
w sukcesie cyklicznych płatności ustanowić zlecenia stałe lub polecenia zapłaty.
Wykonując przelew na złe konto nie stracimy pieniędzy, jednak możemy przyczynić sobie problemów. Przykład? Jeśli mamy wysokie kredyty czy pożyczki pozabankowe wtedy ich koszt całkowity uzależniony istnieje od terminowej spłaty. W sukcesie promocyjnej pożyczki za darmo, nawet sam dzień opóźnienia łączy się z potrzebą uregulowania standardowych opłat.
Konieczność 30-dniowego wyglądania na przełom błędnego przelewu może dodać się do opóźnień w zarządzaniu rat słowa i skutkować negatywną reklamą w BIK.

Jak wiemy, relacje z raportu BIK są niezmiernie znaczące dla oceny zdolności kredytowej potencjalnego nabywcę banku, firmy pożyczkowej etc. Opóźnienia w opłacaniu faktur mogą same mówić o niesolidności przedsiębiorcy. Nie pamiętamy nawet o błędnym przelewie czynszu za mieszkanie, który potrafi wywoływać rozwiązaniem umowy najmu. Podsumowując, przelewy bankowe warto robić ze wyjątkową starannością.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments