Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

Farby graficzne Zduny

Prasóweczki

Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów – Współcześnie stosowane techniki druku umożliwiają nanoszenie widoków na dalekie powierzchnie, nie wyłącznie na papier. Do pewnych z najbardziej uniwersalnych technik pod tym powodem należy sitodruk. Jakość obrazów wykonywanych tą drogą zależy w prawdziwej dawce z rodzaju wykorzystywanych farb drukarskich. Czym cechują się otwarte na placu farby graficzne?

Farby graficzne Wronki

Farby graficzne do sitodruku – co warto wiedzieć?

Do zalet sitodruku, poza atrakcyjną ceną przy okazji drukowania większych kosztów, należy bogaty wachlarz dostępnych podłoży. Metodę tąż ważna z powodzeniem stosować do zadruku papieru, tektury i kartonu, ale także twardszych materiałów, takich jak drewno czy szkło. Poza tym sitodruk świetnie zbiera się na tworzywach sztucznych, a dodatkowo na tkaninach. Aby otrzymać wysoką jakość tworzonych obrazów, należy dobrać odpowiednie farby drukarskie dostosowane do środki podłoża. Moc i odporność wydruków, a oraz szeroki wybór dostępnych podłoży uzyskamy, stosując wysokiej klasy farby graficzne. Czerpiąc z nich, możemy chcieć pomiędzy barwami liniowymi oraz triadowymi, a ponadto łączyć różne metody wykończenia druku, który prawdopodobnie żyć np. matowy bądź satynowy.

Zobacz również Sieć biznesu

Farby graficzne Wronki

Rodzaje farb graficznych

Na placu odpowiedzialnych istnieje dużo rodzajów farb graficznych. Za przypadek może tu posłużyć asortyment marki Fujifilm SERICOL Polska, który zajmuje systemy farb sitowych zarówno w kolorach liniowych, jak i triadowych. Kolory liniowe robione są fabrycznie, dlatego także ważna ich liczbę, którą poleca się do mieszania barw z drugich systemów, takich jak Pantone czy RAL. Z zmiany kolory triadowe to zespół tych jedynych barw zwany CMYK (skrót ten znaczy z języka angielskiego cyjan, magentę, żółty i czarny).

Farby graficzne Wronki

Te cztery kolory złożone razem mają wrażenie innych barw. Wśród farb graficznych wyróżniamy m.in. farby stosowane do zadrukowywania zarówno papieru i kartonu, jak i zdrowszych podłoży, np. szklanych, drewnianych bądź metalowych. Farby graficzne są szybkoschnące, mocne i otwarte w grupie błyszczącej oraz satynowej. Przydatne są również produkty kryjące do materiałów syntetycznych, czyli specjalne farby graficzne do zadrukowywania tworzyw sztucznych, takich jak PCV, akryl czy winyl, które dają doskonałe krycie, oraz jeszcze są wyjątkowo trwałe oraz silne. Szukają one wykorzystanie przy tworzeniu materiałów samoprzylepnych, np. naklejek oraz etykiet. Oprócz tego otwarte są również farby zapewniające znakomitą jakość drukowanych grafik, które świetnie zbierają się w wypadku drukowania z całą siłą. Mogą być one przerabiane na pozostałego typie podłożach, w obecnym na papierze i kartonie, a dodatkowo na tworzywach sztucznych, więcej o charakterze samoprzylepnym. Bogata paleta kolorów, wykończeń i wygodnych podłoży drukarskich sprawia, że farby graficzne znajdują zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu, w ostatnim i w promocji. Dają one wchodzenie różnorodnych obrazów niemal na dowolnym materiale, zachowując przy tym pierwsze parametry druku. Właściwie dobrana farba graficzna zagwarantuje wysoką jakość wydruku przystosowaną do specyficznych potrzeb.

Farby graficzne Wronki

Zobacz również Farby graficzne. Przegląd dostępnych produktów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments